Ten filmik pokaże, kiedy parkowanie równoległe na egzaminie na prawo jazdy wykonane jest prawidłowo.
Auto ma być zaparkowane równolegle, oraz ma nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym. Jeżeli te dwa warunki są spełnione, to auto zawsze zaparkowane jest prawidłowo. Tak, jak tutaj na rysunku, jest równolegle, nie stwarza zagrożenia, ponieważ nie wystaje bardziej niż inne pojazdy.Koperta, czy też zatoczka, w której parkujemy, powinna mieć około dwóch długości twojego samochodu. Sposób na parkowanie, który ja przedstawiam, działa przy około półtorej długości już można parkować. Im więcej miejsca, tym oczywiście łatwiej. Jeżeli egzaminator, który powinien ci wskazać miejsce parkowania, wybierze za małą zatoczkę, to możesz poprosić o wybranie jakiejś większej, żeby było ci łatwiej zaparkować.
Ten samochód zaparkowany jest źle, ponieważ stwarza zagrożenie – wystaje bardziej niż inne pojazdy. I nie jest powodem tego, że jest źle zaparkowany to, że jest, dajmy na to, pięćdziesiąt, czy sześćdziesiąt centymetrów od krawężnika. Żaden przepis nie określa, ile centymetrów od krawężnika ma być zaparkowany samochód. Ma być tylko równolegle, i nie stwarzać zagrożenia. Gdyby te samochody stały tak samo daleko od krawężnika, jak ten, i ten zielony samochód mieściłby się w linii, to również byłby zaparkowany prawidłowo, nawet, jeżeli nie jest wystarczająco, wydawałoby się, blisko krawężnika. Proszę nie dać się wrobić w coś takiego, że słyszymy, ma być trzydzieści centymetrów, czy tam dwadzieścia i nie więcej, bo inaczej jest źle. To jest nie prawda.
Również prawidłowo zaparkowany samochód jest wtedy, kiedy on stoi bardzo blisko auta z tyłu lub z przodu, ale oczywiście tego nie polecam, bo nie ma takiej potrzeby, szczególnie, kiedy jest za blisko tego z przodu, nie ma możliwości wyjazdu. Zaparkujemy samochód tak, żeby bez cofania można było od razu do przodu wyjechać. Ustawmy auto na środku, jeżeli jest bardzo mało miejsca, to lepiej ustawić auto bliżej tego samochodu z tyłu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz